AĞIZ DİŞ ÇENE HASTALIKLARI VE CERRAHİSİ AD.

ameliyathane

1.fw
2.fw 2.fw 3.fw
6.fw 5.fw 7.fw

8.fw

8.fw 8.fw

8.fw

8.fw
 soru-isareti2

Ağız ve çene cerrahi, diş hekimliğinin ağız ve çene bölgelerindeki sert ve yumuşak dokuların hem fonksiyonel hem estetik yönlerini ilgilendiren hastalıkların, yaralanmaların ve bozuklukların yardımcı tedavisini kapsayan bir uzmanlık alanıdır.

 dikkat

Ağız ve çene cerrahlarının eğitimleri büyük ölçüde yüz, ağız ve çenenin sert (kemik) ve yumuşak (deri, kas) dokusuna odaklanır. Bilgileri ve cerrahi uzmanlıkları, onları bu anatomik alanda fonksiyonel ve estetik bozuklukları tanı ve tedavide nitelik sahibi olan tek uzman olma özelliğini kazandırır.

 biz-kimleriz1[1]

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi Anabilim Dalı 1 Profesör, 3 Yardımcı Doçent, 8 Araştırma Görevlisi olmak üzere 12 akademik personeli bünyesinde barındırmaktadır. Bölümümüz bünyesinde 1 klinik ve 4 lokal ameliyat odası bulunmaktadır. Bu kliniklerde; rutin diş çekimleri, gömülü diş çekimleri, protez öncesi cerrahi işlemler, implant uygulamaları, kök ucu rezeksiyonları, maksiller sinüs operasyonları, ağız hastalıkları ve odontojenik enfeksiyonların tedavisi, çenelerdeki çeşitli kist ve tümörlerin tedavileri, temporomandibular eklem (çene eklemi) problemleri ve travma hastalarının tedavisi yapılmaktadır.

 

Yoruma kapalı.