ORAL DİAGNOZ VE RADYOLOJİ AD.

Resim6 fa53b51fd65144518b3cc64c921a37cc
1.fw
2.fw 4.fw 3.fw
5.fw 5.fw
6.fw 7.fw 8.fw
 soru-isareti2           Oral Diagnoz ve Radyoloji Anabilim Dalı; ağız, diş ve çene bölgesindeki hastalıkların tanısının ve yapılacak tedavilerinin, klinik ve radyografik olarak belirlendiği diş hekimliğinin anabilim dalıdır. Fakültemizde 2009 yılı Şubat ayından itibaren hizmet vermektedir. Diagnoz, hastanın subjektif şikâyeti ile hekimin elde ettiği objektif bulguları temel alarak tanı koyma sanatıdır. Oral diagnoz ile genel olarak hastanın sistemik ve dental özgeçmişi, şikâyetleri ile ağız içi ve ağız dışı klinik muayene verilerinin değerlendirilmesi anlatılmaktadır. Radyoloji ise radyan enerji kullanılarak vücut dokularının görüntülenmesi bilimidir.Oral Radyoloji ile de ağız, diş ve çene bölgesinden alınan radyograflarla patolojilerin veya anomalilerin saptanması amaçlanmaktadır.
 dikkat             Radyoloji kliniğimizde dijital olarak panoramik ve periapikal radyografik çekimler yapılarak hastalara hizmet verilmektedir. Oral ve maksillofasiyal bölge hastalıklarının klinik ve radyolojik incelemeleri, teşhisleri ve tedavi planlamaları Anabilim Dalımızda yapılmaktadır. İlgi alanımız dâhilindeki hastalıkların modern tekniklerin de kullanımı ile erken tanısı yapılarak, bireylerin oral ve maksillofasiyal sağlığının en iyi seviyede korunması mümkün kılınmaktadır.
Oral Diagnoz ve Radyoloji Anabilim dalı olarak doğru tanı ve tedavi planlamasının başarılı bir tedavinin gerçekleşmesinde
en önemli unsur olduğunun bilinciyle, çağa ayak uydurularak ve teknolojinin tüm olanaklarını kullanarak çalışmalarını yapmaktadır ve yapmaya devam edecektir.
 biz-kimleriz1[1] Oral Diagnoz ve Radyoloji Anabilim Dalı;
1 Yardımcı Doçent,   ve 5 Araştırma Görevlisi  olmak üzere 6 akademik personeli ve 3 Radyoloji Teknikerini bünyesinde  barındırmaktadır.

 

Yoruma kapalı.