PERİODONTOLOJİ AD.

perio

1.fw
2.fw 3.fw
4.fw

perio-emekenson.fw

 soru-isareti2

Periodontoloji, dişleri ve diş benzeri yapıları çevreleyen dokuların (dişeti, sement, alveol kemiği, periodontal ligament) hastalıklarının önlenmesi, teşhisi ve tedavisiyle ilgilenen diş hekimliği dalıdır. Bu uygulamaları yapmak için doktora yapmış olan diş hekimlerine de periodontolog adı verilir. Periodontal hastalıkların yanı sıra, dişeti estetiğini ilgilendiren durumlar, dental implant uygulamaları, ağız bakımı girişimlerinin tamamı periodontolojinin çalışma sahası içerisinde yer almaktadır.

 dikkat             Ana bilim dalımızda eğitimin hedefi sevgi ve hoş görünün egemen olduğu, güncel bilgiler ve teknolojiyle donanmış bir ortamda eğitim vermektir. Periodontoloji stajını başarıyla bitirdikleri için mutlu, ancak ayrılacakları için burukluk hissettiren bir atmosfer yaratmak eğitim felsefemizin temelini oluşturmaktadır. Fikirlerini özgürce söyleyebilen,
korkusuzca soru sorabilen, gerektiğinde kendisini hem insan hem de hekim kimliğinde sorgulayabilen, güncel ve olmazsa olmaz bilgilerle donatılmış, mesleğini yaparken insanlara değil insanlığa hizmet ettiğinin bilincinde olan yetkin diş hekimleri yetiştirmek amacımızdır.
 biz-kimleriz1[1] Periodontoloji Anabilim Dalı;
1 Profesör2 Yardımcı Doçent,  4 Araştırma Görevlisi   olmak üzere 7 akademik personeli bünyesinde barındırmaktadır.

 

Yoruma kapalı.