TARİHÇE

galeri3

Gaziantep Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 31 Ekim 2006 tarih ve 26332 sayılı Resmî Gazetede yayınlanarak kurulmuştur. 2008 yılının Nisan ayından itibaren Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesine bağlı olarak hizmete başlamıştır. Eylül 2009 tarihi itibariyle Protetik Diş Tedavisi, Ortodonti, Ağız Diş ve Çene Cerrahisi, Periodontoloji, Pedodonti, Endodonti, Restoratif Diş Tedavisi ile Oral Diagnoz ve Radyoloji Anabilim Dallarında hizmet vermektedir.

2012 yılında yüksek teknoloji ürünü tıbbî cihazlar ile donatılan yeni yerine geçerek Bölge Hastanesi niteliğinde hizmete başlamıştır. Fizikî gelişimini hızla sürdüren fakültemiz bu başarısını eğitim-öğretim ve bilimsel faaliyetlerde de göstermektedir. Ulusal ve uluslararası toplantılarda pek çok bilimsel ödüle layık görülen fakültemiz yerel ve ulusal basının ilgisini çekmektedir.

2009-2010 eğitim-öğretim yılında 20 öğrenci ile eğitime başlayan fakültemizde bugün itibariyle 35 yabancı uyruklu olmak üzere toplam 326 öğrenci bulunmaktadır.

Gaziantep Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2 Profesör Dr., 1 Doçent Dr., 16 Yardımcı Doçent Dr., 1 Diş Tabibi, 30 Araştırma Görevlisi, 23 adet Doktora yapan öğrenci ve 26 kadrolu – 49 sözleşmeli olmak üzere 77 idari personeli ile hizmet vermektedir.

Fakültemiz ayrıca bu yıl itibariyle 3. mezunlarını verecek olmanın heyecanını, mutluluğunu ve gururunu yaşamaktadır.

Yoruma kapalı.