RANDEVULAR
KANSER
KANSER TEDAVİLERİ
BÖLÜMLER
 TIBBİ ONKOLOJİ
 RADYASYON ONKOLOJİ
 PEDİATRİK ONKOLOJİ
PERSONELLERİMİZ
AKADEMİK
İDARİ

"Nöroendokrin Tümör" Prof.Dr.Alper Sevinç NTVGet the Flash Player to see this player.

Onkoloji Hastanesi TRT'deGet the Flash Player to see this player.

MERKEZİ KEMOTERAPİ İLAÇ HAZIRLAMA MERKEZİ

  

    Merkezi Kemoterapi İlaç Hazırlama Merkezi’miz bir Uzman Eczacı, bir Eczacı Teknisyeni, 3 Kemoterapi Teknisyeni ile Onkoloji Hastanemiz 2.katında Eczane ve Ayaktan Kemoterapi Uygulama Ünitemizin yanında hizmet vermektedir. İlaçların hazırlanması Temiz Oda içerisinde, Bilgisayar destekli yarı-robotik kapalı sistemlerle aseptik şartlarda hazırlanmaktadır. Günlük 120 hasta kapasitesi ile hizmet veren ünitemiz, Avrupa Birliği standartlarında, kullanılan yüksek riskli ilaçların, gerek hazırlayan personele, gerek uygulanan hastaya, gerekse de çevreye sıfır zararla hazırlanmasını yapmaktadır. Kullanılan sistemlerle, kullanılmayan artık ilaçların atılarak ekonomiye zararı önlenebilmektedir. İlaçların hastane eczanesine girişinden, hastalarımıza ulaşımına kadar, doğru ilacın, doğru hastaya, doğru zamanda verilmesini sağlamak üzere yedi noktalı güvenlik zincirimiz bulunmaktadır.

 

 

 

 

    

   Ünitemiz, Merkez Hastanemiz de dahil olmak üzere tüm kemoterapi ilaç hazırlamalarını bünyesinde gerçekleştirmektedir. Merkez hastanemizden gelen istemler, günde iki vardiyada, soğuk zincir kurallarına en üst düzeyde sadık kalınarak sevkleri yapılmaktadır.

 

 

 

 

 

 

 

    

   Ünitemizde hastalarımızın evde uygulamaya devam ettikleri kemoterapi ilaçları da hazırlanmaktadır. Bu sürekli infüzyon pompalarının dolumu da en üst teknoloji ile aseptik olarak yapılabilmektedir.

 

 

 

 

 

 

 

    

   Ayrıca, Ünitemiz Uzman Eczacısı tarafından, kullanılan ilaçlara ait bilgilendirme, ilaçların yan etkileri, ilaç tedavisine uyum, evde kullanılan pompalar konularında bilgilendirme yapılmakta, hastalarımızdan gelen ilaçlara ait beklenmeyen durum bilgilendirmeleri kayıt altına alınıp titizlikle incelenmektedir.

   Tüm hastalarımızın hazırlanan kemoterapileri özel bir yazılım ile kayıt altına alınmakta gerektiğinde her türlü bilgiye ulaşılabilmektedir.